ZIMA, ZIMA, ZIMIČKA …

Keďže pomaly ale isto sa k nám blíži mrazivé počasie a prichádza čas stavania snehuliakov, každá mama vie, že jedny rukavičky nikdy nestačia. Ak ste v obchode nenašli to, čo ste hľadali alebo máte radi jedinečné veci nechajte sa inšpirovať návodom na ozaj teplé nepremokavé rukavičky.

  1. Na rukavičky budeme potrebovať: Nepremokavú vetrovkovinu, flis, šikmý prúžok, suchý zips, plastové krúžka, šijacie potreby.

2. Ako prvé si odmeriame ruku toho, kto bude rukavičky nosiť. Nezabudnime nechať po stranách rúčky priestor. Strih je jednoduchý. 2x predný diel, 2x zadný diel a 2x palec. Pri prednom diele nezabudnime vystrihnúť pravú a ľavú stranu.

3. Strih si obkreslíme na látku a vystrihneme

4. Začneme šitím zadného dielu kde je palec. Palec si prišpendlíme a po stranách prišijeme k zadnému dielu rukavice.

5. Na zadnom diele rukavičky si vyzdačíme čiaru kde urobíme tunelík na navlečenie gumičky, aby bola rukavička na ruke zo spodnej strany stiahnutá a nepadala. Tunelík urobíme tak, že z rubovej strany si prišijeme pás podšívky,  v ktorej necháme medzeru na šírku gumičky.

6. Do tunelíka natiahneme gumičku a rukavicu mierne stiahneme.

7. Zadný diel s palcom máme hotový. Pokračujeme predným dielom. Na predný diel si najprv ušijeme diely na tzv. “posuvný systém” na sťahovanie rukavičky. Potrebujeme na to cca 2 cm pásy látky asi 20 cm dlhej (podľa veľkosti rukavíc, ktoré šijeme). Na zadnú stranu pásu látky prišijeme suchý zips a to tak, že si pás rozdelíme na polovicu. Na jednu polovicu prišijeme hladkú stranu zipsu, na druhú polovicu prišijeme drsnú stranu aby sme po ohnutí na stred vedeli pás rozopínať. Pásy aj so suchým zipsom môžeme ešte olemovať šikmým prúžkom.

8. Do stredu pásu navlečieme plastové krúžky. Na druhú stranu krúžku urobíme pútko. Bez suchého zipsu, slúži iba ako držiak na opačnej strane rukavice.

9. Celý tento “posuvný systém” prišijeme na prednú stranu rukavice. Ak si chceme rukavice ešte nejako ozdobiť, urobíme to v tejto fáze.

10. Keď máme prednú aj zadnú stranu rukavičiek hotovú, rukavičku spolu lícovými stranami zošijeme a obrátime.

11. Podľa strihu si ušijeme presne na veľkosť rukavíc futro z flísu. Vynecháme gumičku aj posuvný systém.

12. Futro vložíme do rukavíc rubovou stranou navrch. Najľahšie je to urobiť tak, že si dieťa dá  rukavicu – futro na rúčku a nato mu navlečieme rukavicu – vrch.

13. Keď máme rukavičky spojené, zarovnáme a zahneme spodný lem.

14. Rukavičky sú hotové.


TENTO NÁVOD JE AUTORSKÝ NÁVRH. ĎAKUJEM, ŽE MOJE AUTORSKÉ NÁVRHY NEKOPÍRUJETE A NEPREZENTUJETE AKO VAŠE DIELA. V PRÍPADE VAŠEJ PREZENTÁCIE MOJICH AUTORSKÝCH NÁVRHOV, PROSÍM VŽDY UVÁDZAJTE ZDROJ.