JEDNODUCHÁ DIEVČENSKÁ SUKNIČKA

Sukničky … tých nikdy nieje dosť. Aj Vám sa zídu v tomto zimnom období hlavne v škôlke? … Ak áno, kľudne sa do výroby  jednej pustite aj doma. Postup je veľmi jednoduchý a zvládne ho každá mamina. V hlavnej úlohe opäť všestranný úplet.

Na výrobu sukničky budeme potrebovať:

Úplet – látku kupujeme podľa dĺžky sukničky. Na moju sukničku približnej veľkosti 116 som použila pás látky dlhý 35cm, pričom látka mala šírku 160cm. Na látke si najpr z každej strany zarovnáme okraje.

Pripravený pás látky zošijeme spolu po oboch koncoch. Aby sa nám úplet na spodnej časti netočil, musíme ho podhnúť. Podhýname dvojmo – to znamená, že dvakrát skladáme látku smerom dovnútra a prešijeme.

Takto zošitý a podhnutý pás látky budeme ďalej riasiť. Pomocou ihly a nite látku nariasime na taký obvod, aby bolo možné ju jednoducho obliecť. Takto nariasenú sukničku pevne strojom zošijeme na hornom okraji, aby sa nám riasenie ďalej pri šití neposúvalo.

Gumu si tak isto vymeriame na pás aký budeme potrebovať. Dôležité je, aby guma netlačila a pohodlne sa obliekala. Guma by mala byť po obvode o niečo menšia ako sukňa, ktorú sme si nariasili. Pripravenú sukničku už iba prišijeme na ozdobnú gumu, pričom pri šití gumu mierne naťahujeme, aby ostala elastická.

Suknička je hotová a malá parádnica može vyraziť.


 TENTO NÁVOD JE AUTORSKÝ NÁVRH. ĎAKUJEM, ŽE MOJE AUTORSKÉ NÁVRHY NEKOPÍRUJETE A NEPREZENTUJETE AKO VAŠE DIELA. V PRÍPADE VAŠEJ PREZENTÁCIE MOJICH AUTORSKÝCH NÁVRHOV, PROSÍM VŽDY UVÁDZAJTE ZDROJ.