Úpletové šaty

Elastický úplet – veľmi vďačný materiál na rôzne tričká, šaty, nohavice, čiapky alebo čelenky. Vďaka svojej elasticite je pružný, ľahko sa oblieka a nosí.  Obchody s látkami ponúkajú naozaj veľký výber úpletov v rôznych prevedeniach pre všetky vekové kategórie. Bavlnený úplet je veľmi vhodným materiálom práve na detské veci, pretože sa ľahko ošetruje a je priedušný.

Ja som si na svoje tvorenie tentokrát vybrala úžasný úplet s bordúrou na spodnom okraji z Bubulakovo.sk a premenila ho na najkrajšie princeznovské šaty. Keďže takto potlačený úplet nieje štandardný, rozhodla som sa s Vami o tento postup podeliť.

Na šaty s bordúrou resp. s potlačou alebo výšivkou na spodnom leme detskej veľkosti 116 som potrebovala približne 90 cm látky. Je to maximálna veľkosť, ktorú je možné z takejto metráže látky vystrihnúť. Pri väčších veľkostiach je nutné vymeriavať látku iným spôsobom.

Strih je jednodúchý. Pozostáva z trička s dlhým rukávom strihaného pod prsiami a dlhého pásu látky, ktorý nariasime na vrchnú časť šiat ako sukňu.

Jednotlivé diely trička sa snažíme umiestniť čo najbližšie k hornému okraju, aby nám ostalo čo najviac látky na sukňu. Ušijeme si vrchnú časť šiat, zošijeme spolu pásy látky na sukňu a už len nariasíme na tričko.

Všetko pekne zažehlíme a šaty pre princeznú sú hotové.


 TENTO NÁVOD JE AUTORSKÝ NÁVRH. ĎAKUJEM, ŽE MOJE AUTORSKÉ NÁVRHY NEKOPÍRUJETE A NEPREZENTUJETE AKO VAŠE DIELA. V PRÍPADE VAŠEJ PREZENTÁCIE MOJICH AUTORSKÝCH NÁVRHOV, PROSÍM VŽDY UVÁDZAJTE ZDROJ.