Ja, princezná

Ktoré dieťa by sa nechcelo aspoň na chvíľku ocitnúť v rozprávke …  Som rada, že nás tentokrát oslovil práve projekt dreamstory.sk a do rúk sa nám dostala krásna personalizovaná knižka, v ktorej može byť každé dieťa hlavným hrdinom. Teším sa o to viac, že cieľom celého projektu je priviesť deti späť k čítaniu.

Dej knižky, kde je hlavnou postavou dieťatko samo, hneď zaujme. Dieťa zrazu počuje nielen svoje meno a mesto v ktorom býva, ale v knižke sa ocitne aj najlepšia kamarátka Katka, mamka Alenka alebo krstná Zuzka. Dočíta sa o svojom najobľúbenejšom jedle, rozprávke alebo záľubách, čo stále viac rozvíja jeho predstavivosť a fantáziu. Mladá princezná sa stáva hlavnou hrdinkou príbehu a vo svojej rozprávke sa pripravuje na kráľovský ples, ktorý s rodinou organizuje. Pri prípravách plesu sa stretáva s rôznymi zábavnými situáciami ale aj prekážkami, s ktorými si musí poradiť.

Knižku najviac ocenia deti školského veku, pretože obsahuje veľa úloh a cvičení týkajúcich sa deja samotného. Precvičujú si tak nielen svoju vnímavosť a pozornosť ale rozvíjajú aj logické myslenie. Mladším deťom knižku prečítajú rodičia. Farebné obrázky na každej strane vždy zaujmú aj najmenšieho čitateľa.  Navyše si do knižky môžu kresliť farbičkami a dotvoriť tak samotný príbeh vlastnými ilustráciami.

Svoju obľúbenú postavu si v knižke nájde každé dieťa, či už je to malá princezná, malý ritier alebo šikovný futbalista, keďže knižka je dostupná hneď v troch variantoch. A pre detičky, ktoré škôlka ešte len čaká, si dreamstory pripravilo úplnu novinku s názvom Ja v škôlke. Ak ste aj vy zvedaví na nové dobrudružstvá škôlkara tak ako ja, stretneme sa na stránke dreamstory.sk.

Fotka Dreamstory.sk.