Ako sme skúšali prírodnú kozmetiku WELEDA

V dnešnej dobe sa ľudia čoraz viac vracajú k prírode a prírodným hodnotám a to vo všetkých odvetviach. Tak ako si vyberáme to, čo budú naše deti jesť a kupujeme im kvalitnú stravu, tak sa snažíme obliekať ich hlavne do prírodných materiálov. V neposlednom rade kladieme dôraz aj na výber kozmetiky pre starostlivosť o pokožku našich najmenších ale aj o tú svoju. Nikdy predtým som prírodnú kozmetiku Weleda neskúšala. V prvom rade ma prekvapilo ako veľa druhov kozmetiky pre ženy, deti, aj mužov Weleda ponúka a to aj liečivej. Rada by som Vám v tomto článku predstavila produkty ktoré mňa osobne zaujali na prvý pohľad a dostala som možnosť ich vyskúšať. V mojom výbere hralo hlavnú rolu to že mám skoro 4 ročnú dcérku a taktiež blížiace sa zimné obdobie.

BIO Rakytníkový a Trnkový sirup

Keď máte doma škôlkara či školáka určite dobre poznáte populárny „soplík“ alebo kašeľ. Je jasné, že dieťa je v kolektíve náchylnejšie na rôzne vírusy a preto sa ako jediná cesta uchrániť ho, javí budovanie jeho vlastnej imunity. Zdravá rozmanitá strava, veľa ovocia a zeleniny, prechádzky vonku za každého počasia by mali byť samozrejmosťou. Taktiež podľa vlastnej skúsenosti viem, že pomáha aj deti prílišne neobliekať. Spotia sa a sú viac náchylné na prechladnutie. Každá máme ten svoj prírodný tip ako imunitu svojho dieťatka podporiť. Ak však aj tak stále súperíte so škôlkarskými chorobami a to hlavne v jesennom a zimnom období je určite na mieste podporiť jeho imunitu liečivými produktmi. Na trhu je veľa foriem týchto „posilňovačov imunity“.  Gumené cukríky, tabletky, sirupy. Vyskúšali sme všetko. Našťastie u nás forma nie je rozhodujúca, takže vyberáme hlavne podľa kvality a zloženia. V poslednom čase ma veľa mamičiek  odkázalo na pozitívne  účinky rakytníka v boji s chorobami. Preto som sa tento rok rozhodla ho vyskúšať aj ja na mojej dcérke a to vo forme BIO rakytníkového sirupu od Weledy. Ak nemáte možnosť natrhať si čerstvý rakytník tak ako ja, Weleda ponúka okrem rakytníkového sirupu aj rakytníkovú šťavu alebo rakytníkový olej.

Nie je to však len o našich najmenších. Podpora imunity sa týka aj nás rodičov. Keď začala moja dcérka chodiť do jasličiek, bola som za 9 mesiacov chorá 9 krát.  A keďže teraz ma o necelé tri mesiace čaká obhajoba dizertačnej práce, pre mňa bol jasná voľba BIO Trnkový sirup. Okrem toho, že podporuje regeneráciu organizmu je podľa popisu výborný na podporu energie pri zvládaní školských povinností.  Už teraz sa teším na výsledky.

Sprchovací gél na telo aj vlásky 2v1

Detská pokožka je citlivá a veľmi jemná. Je približne 5x tenšia ako u dospelého človeka. Je dôležité citlivú detskú pokožku chrániť a súčasne ju – a tým aj detský organizmus – nezaťažovať. Tento sprchovací gél, je veľmi príjemný, jemný k pokožke a krásne nevtieravo vonia. Najviac nás očarila vôňa veselej limetky. Výhodou hlavne pri menších deťoch  je určite zloženie 2v1 na telo aj vlásky a nepochybne to, že tieto sprchovacie gély sú šetrné nielen k pokožke, ale aj k očiam. Sú vhodné od prvého dňa narodenia a dokonca aj pri atopickom ekzéme. Radi sa k ním opäť vrátime.

Nechtíkový kúpeľ s bylinkami

Tento kúpeľ ma oslovil hneď z viacerých dôvodov. Obsahuje výťažky z mojej obľúbenej bylinky – materinej dúšky, ktorá podporuje zdravie horných dýchacích ciest a taktiež navodzuje pokojný spánok. Po otvorení Vás vďaka výťažkom z liečivých rastlín  hneď prekvapí silná bylinná vôňa. Pri kúpeli rozvonia celú miestnosť a uvoľní dýchacie cesty. Po kúpeli je vďaka výťažku z nechtíka lekárskeho upokojená aj pokožka. Takýto kúpeľ sa oplatí vyskúšať hlavne v tomto jesennom a zimnom období.

Tónujúci balzam na pery

Keďže som nielen mamička ale aj žena, tento balzam som proste musela vyskúšať. Nemám rada pocit „niečoho“ na perách, tmavé rúže a lesky nosím iba príležitostne a častokrát siahnem radšej po pomáde. V zimnom období je to určite nenahraditeľná pomôcka nielen pre ženy, ale aj pre mužov a deti. V každom vrecku zimnej bundy mám minimálne jednu. Hlavným kritériom u mňa je, aby balzam na pery nebol až príliš mastný a zároveň aby pery nevysušoval. Potešilo ma, že k dispozícii je až v troch farbách ktoré však nezakrývajú prirodzenú farbu pier, ale iba podčiarkujú ich autentickú krásu. Ak chcete mať pery vyživené bambuckým maslom a jojobovým olejom a vždy decentne upravené, určite siahnite po Tónujúcom balzame na pery od Weleda.


Použité produkty: http://www.weleda.sk