Haloween

Či už Haloween uznávate alebo nie, je len na Vás. Pre nás je tento „sviatok“  iba dobrou príležitosťou na nejakú veselú detskú párty. A keďže aj tento rok sa jednej takej so svojou dcérou zúčastním, opäť sme si dopomohli výrobou doplnkov ku kostýmu. Myslím, že na rôzne smrtky, truhly, zombie, napichnuté nože v hlave a podobné maškarády „máme“ ešte čas a tak sme kostým čarodejnice  poňali viac dievčensky.  Na párty sa tento rok vyberieme v tylovej sukničke s netopiermi a tričku z dielne H&M.

Foto: Sukňa, tričko H&M, klobúk Pepco

Na hlávku je k takémuto kostýmu najlepšie zvoliť čarodejnícky klobúk alebo iné sponky či čelenky s Haloweenskou tématikou. Rôzne variácie týchto doplnkov kúpite v obchodoch s detskou módou.

Foto: Lindex, H&M, Lidl

Klobúčik na čelenke, ktorý sa najviac zapáčil nám bol žiaľ vypredaný a v takýchto prípadoch neváham podobný vyrobiť. Nechajte sa aj vy inšpirovať jednoduchým návodom na Haloweensku čelenku malej čarodejnice.

Potrebujeme:

Čierny trblietavý tyl
Čierny ohybný filc
Čiernu čelenku
Trblietavé stužky, kvietky, pavúka, pierko, atď. podľa fantázie
Tavnú pištoľ

Na papieri si pomocou kružidla naznačíme kruh, ktorý predelíme ma osminy. Využijeme tri osminy kruhu, z ktorých urobíme kužeľ.  Na bočnej a spodnej strane kužeľa si nechávame cca 0,5 cm okraj kde budeme nanášať lepidlo, tak ako je to na šablóne.

Podľa šablóny si kužeľ vystrihneme z filcu a na rohu zalepíme. Spodnú časť klobúka si vystrihneme ako menší kruh.  V jeho strednej časti urobíme dva zárezy, pomedzi ktoré pretiahneme plastovú čelenku. Aby čelenka lepšie držala, kruh môžeme k čelenke prilepiť.  Na vrchnú časť kruhu na čelenke opatrne prilepíme pomocou silikónového lepidla kužeľ a to tak, že odstávajúce spodné okraje zahneme smerom dovnútra a nanesieme na nich lepidlo. Ak máme klobúk na čelenke pevne prilepený, ďalšia fáza je už len na našej fantázii.  Okolo spodnej časti kužeľa obtiahneme trblietavú stužku, prilepíme tyl, kvietky, pierka, pavúky … a … môžeme vyraziť na párty.

Tip: Ak máte trblietavý tyl a stále z neho opadávajú trblietky, skúste ho postriekať lakom na vlasy. Mal by trblietky pevne zafixovať.


TENTO NÁVOD JE AUTORSKÝ NÁVRH. ĎAKUJEM, ŽE MOJE AUTORSKÉ NÁVRHY NEKOPÍRUJETE A NEPREZENTUJETE AKO VAŠE DIELA. V PRÍPADE VAŠEJ PREZENTÁCIE MOJICH AUTORSKÝCH NÁVRHOV, PROSÍM VŽDY UVÁDZAJTE ZDROJ.