Ručne šité bábiky

Bábiky – moja srdcovka.  Práca na nich je náročná a dlhá, ale na druhej strane tak krásna a inšpiratívna.

 Výroba bábiky začína pre mňa asi najmenej zaujímavou a pre moje prsty najviac náročnou časťou a to vyrobením samotného tela. Vytvorenie strihu a použitie najvhodnejšieho materiálu a výplne bol u mňa dlhodobý proces skúšania, pokusov a omylov.

Po ušití tela prichádza na rad oveľa príjemnejšia časť a to ako bábiku obliecť. V hlave mám často krát toľko nápadov a alternatív, že je nemožné zrealizovať ich všetky na jednej bábike.  Aké bude mať vlasy? Šaty? Topánky? Chcela by som vyskúšať všetko a preto už pri jednej rozmýšľam nad ďalšou.

V bábike sa spája mnoho rôznych techník. Šitie, lepenie, háčkovanie, pletenie a ešte viac rôznych materiálov. Je náročne ušiť tak malé veci na telo, ktoré nie je úplne proporčné. Výroba jednej bábiky popri rodine, práci a domácnosti mi trvá aj 2 týždne. Je to pre mňa oddych, robím ich s láskou a očakávaním „ako bude vyzerať táto“.

Priznám sa, že vždy keď bábiku dokončím, neviem sa vynadívať nato, aká je krásna. Mám pocit nadšenia a radosti z toho, že z kusu látok pomocou dvoch rúk vznikne niečo tak pekné a reálne. A presne pre tento pocit sa stále k šitiu (nie len bábik) rada vraciam … 🙂


Viac bábik nájdete aj v kategórii pekné vecičky.