NÁVOD – KUCHYNSKÁ ZÁSTERA

Aj keď už takmer všetci máme vianočné pečenie a varenie za sebou, vždy sa nájde príležitosť pre malých kuchárov pomôcť mamke alebo ockovi v kuchyni. Ak ste detskú kuchynskú zásteru v obchode nenašli alebo jednoducho nespĺňala Vaše požiadavky, nechajte sa inšpirovať mojim návodom na zásteru pre malú gazdinku.

Potrebujeme látku (ja som použila zvyšky rôznych látok, ak budete látku kupovať je potrebných min. 70 cm), šijacie potreby, krajku a ozdoby podľa predstáv.

Zástera pozostáva z týchto dielov: 1x horná časť zástery, 1x vrecko na hornú časť, 1 x spodná zástera, 1x vrchná zástera, 1x vrecko na vrchnú zásteru, 1x pás látky na zaväzovanie okolo pásu, 1x pás látky na držanie okolo krku. Jednotlivé diely si vystrihneme a dookola zažehlíme a prešijeme.

Na hornú časť zástery si prišijeme vrecko a pás látky na držanie okolo krku. Môžeme ho prišiť pevne na oboch stranách alebo urobíme pás zaväzovací.

Spodná časť zástery pozostáva z dvoch dielov. Najprv si pripravíme vrchný diel, ktorý je o čosi menší ako spodný a prišijeme si na neho vrecko. Dookola si ho môžeme ozdobiť krajkou alebo volánikom či stužkou. Vrchný diel si ďalej prišijeme na spodný.

Keď máme vrch a spodok zástery hotový, spodný diel trochu nariasíme a zošijeme ich spolu. Pripravíme si dlhý pás látky, ktorý prišijeme z vrchnej strany na šev medzi vrchným a spodným dielom. Slúži nám na stiahnutie zástery okolo pásu.

Zástera je hotová a malá kuchárka už môže smelo pomáhať.


TENTO NÁVOD JE AUTORSKÝ NÁVRH. ĎAKUJEM, ŽE MOJE AUTORSKÉ NÁVRHY NEKOPÍRUJETE A NEPREZENTUJETE AKO VAŠE DIELA. V PRÍPADE VAŠEJ PREZENTÁCIE MOJICH AUTORSKÝCH NÁVRHOV, PROSÍM VŽDY UVÁDZAJTE ZDROJ.