KARNEVAL

        Sezóna karnevalov je tu a každé dieťatko sa určite rado predvedie v kostýme svojej (nielen) obľúbenej rozprávkovej postavičky.  Minulý rok to u nás bola jasná voľba – Fíhatralala. Detské túžby sa však menia a preto to tento rok padlo na našu momentálne najobľúbenejšiu rozprávkovú postavu myšku Minnie. V tomto článku Vám ponúkam malý návod ako sme si pripravili kostým pre myšku a ak sa na karneval ešte len chystáte, nechajte sa inšpirovať doma vyrobenými karnevalovými kostýmami, ktoré očarili mňa.

Na kostým myšky Minnie potrebujeme:

  • látku: 1 m ružový/červený bodkovaný satén, 2 metre čierny tyl
  • čiernu čelenku, filc, gumu, tavnú pišťoľ, šijacie potreby

Na doplnenie kostýmu: biele rukavičky, čierny nátelník, čierne pančuchy,

Celý kostým sa skladá z dvoch hlavných častí a to je bohatá bodkovaná suknička a čelenka s ušami. Ako prvé som si vystrihla klasickú kruhovú sukňu zo saténu. Návod na kruhovú sukničku nájdete TU. Pás som urobila väčší, aby som mohla sukničku nariasiť. Presne podľa toho istého strihu som si  vystrihla aj 3 vrstvy čierneho tylu – qako spodničku sukničky. Čím viac vrstiev tylu dáte, tým bude suknička bohatšia. Keďže som v obchode s látkami nenašla látku presne podľa mojich predstáv, pomohla som si nažehľovacou fóliu, z ktorej som vystrihla biele bodky. Vystrihnuté sukničkové diely som len prišila na pás a natiahla gumu.

     

             Doležitá časť kostýmu je aj myšková čelenka s ušami. Uši som si vystrihla z filcu 4x. Na spodnej strane som uši zošila, tak ako je to na obrázku a pomedzi nich som prilepila čelenku. Mašľu som vystrihla z tej istej látky ako sukničku a vyplnila dutým vláknom. Odporúčam si zaobstarať pevnú čelenku aby zvládla váhu uší aj mašličky a nepadala z hlávky ako tá moja. V opačnom prípade si pomôžeme sponkami 🙂

K myške Minnie neodmysliteľne patria aj biele ruky, ktoré som sa snažila napodobniť bielymi rukavicami. Zohnať snehobiele detské rukavičky nebolo jednoduché, ale nakoniec sa mi to podarilo.

                                                

Na rukavičky som si už len nažeľovacou fóliou prirobila čierne pásiky, presne ako to má myška. Kostým už len doplníme čiernym alebo bielym tričkom, čiernymi pančuškami a môžeme vyraziť na párty.

Ak sa aj Vy chystáte tohoročný kostým na karneval vyrobiť doma, nechajte sa inšpirovať naozaj zaujímavými nápadmi z inernetu:


TENTO NÁVOD JE AUTORSKÝ NÁVRH. ĎAKUJEM, ŽE MOJE AUTORSKÉ NÁVRHY NEKOPÍRUJETE A NEPREZENTUJETE AKO VAŠE DIELA. V PRÍPADE VAŠEJ PREZENTÁCIE MOJICH AUTORSKÝCH NÁVRHOV, PROSÍM VŽDY UVÁDZAJTE ZDROJ.