Veľká noc

Veľká noc je tu a aj keď odjakživa niesom veľkým fanúšikom sviatočných výzdob a dekorácií, vždy si spolu s mojou dcérkou niečo pekné vyrobíme. Okrem maľovania a zdobenia vajíčok som sa tento rok na jej želanie pustila do rýchlej výroby obľúbenej čelenky so zajačími uškami. Príprava je jednoduchá a na výrobu potrebujeme:

  • huňatú látku ružovú alebo modrú a bielu
  • plastovú čelenku
  • šijacie potreby, tvrdý papier

Z bielej aj ružovej látky si vystrihneme 2x ušká a dlhý pás látky, ktorým budeme obťahovať  čelenku. Ušká lícovými stranami priložíme k sebe a po obvode zošijeme. Pás látky na obtiahnutie čelenky zohneme pozdĺžne napol a tiež zošijeme. Všetky časti obrátime na lícovú stranu. Do látkových ušiek si vložíme tvrdý papier, z ktorého sme si medzičasom vystrihli ušká. Obťahovací pás látky natiahneme na čelenku a na oboch koncových stranách zošijeme. Spodné bočné strany ušiek ešte zahneme smerom do stredu, čím ušká získajú priestorový vzhľad. Ušká už potom jednucho iba ručne prišijeme na čelenku a smelý zajko može vyraziť.


 TENTO NÁVOD JE AUTORSKÝ NÁVRH. ĎAKUJEM, ŽE MOJE AUTORSKÉ NÁVRHY NEKOPÍRUJETE A NEPREZENTUJETE AKO VAŠE DIELA. V PRÍPADE VAŠEJ PREZENTÁCIE MOJICH AUTORSKÝCH NÁVRHOV, PROSÍM VŽDY UVÁDZAJTE ZDROJ.