Nášivky

Ak sa Vám zdajú niektoré kúsky oblečenia „obyčajné“ alebo trošku „nudné“, oživiť ich môžete farebnými nášivkami. Tento rok sú opäť populárne a to v rôznych farbách a prevedeniach, pre malých aj veľkých. V minulosti sa nášivky alebo aj nažehľovačky používali hlavne na zakrytie dier na kolenách. Dnes sú súčasťou nielen dámskych ale aj pánskych alebo detských kolekcií.

Ak ste práve v obchodoch nenašli to, čo by Vám presne padlo do oka, skrášlite si Váš obľúbený kúsok oblečenia sami podľa vlastnej fantázie. Veľa obchodov ponúka na predaj samotné nažehľovačky, ktoré je možné jednotlivo kombinovať, použiť samostatne alebo spolu. Rada Vás inšpirujem aj Ja.

Pre vyzdobenie detskej denimovej bundy som použila nášivky kúpene v dámskom obchode Orsay. Nášivky som si najprv na bundu vyskladala podľa mojej predstavy a potom ľahko ručne prišila. Keď boli všetky nášivky prišité na svojom mieste podľa návodu som ich na 120 – 150 °C nažehlila vonkajšou stranou nahor cez bavlnenú vreckovku. Takto nažehlené obrázky môžete pokojne prať v práčke na 30 až 40°C. A výsledok? Krásne a jedinečné !

 ĎAKUJEM, ŽE MOJE AUTORSKÉ NÁVRHY NEKOPÍRUJETE A NEPREZENTUJETE AKO VAŠE DIELA. V PRÍPADE VAŠEJ PREZENTÁCIE MOJICH AUTORSKÝCH NÁVRHOV, PROSÍM VŽDY UVÁDZAJTE ZDROJ.

Ako sa Ti to páčilo?