Na nákupy

Látková taška je jednoduchá taška vyrobená z prírodných alebo umelých tkanín. Na rozdiel od igelitových tašiek majú látkové tašky dlhšiu životnosť a sú šetrnejšie k životnému prostrediu, jednak ľahšie rozložiteľným materiálom ale aj svojou trvácnosťou, keďže ju netreba tak často obmieňať. Používajú sa často nie len na nákupy, ale aj na bežné, každodenné nosenie, či ako módny doplnok.

Najčastejšie sa tieto tašky šijú z bavlny, ľanu alebo juty. Veľa firiem tašky používa na reklamné účely a na ich povrch si vytlačia firemné logo alebo slogan. Potlač sa najčastejšie realizuje sieťotlačou v reklamných dielňach alebo rôznymi ručnými technikami.

Či už je to tak alebo onak, nabudúce sa radšej vyberte na nákupy aj Vy s košíkom, taškou z bavlny, ľanu, juty, s potlačou alebo bez nej.  Nielen, že tým chránite našu planétu, ale môžete pri tom vyzerať aj štýlovo.

My sme si bavlnenú tašku ozdobili podľa našich predstáv a samozrejme podľa želaní malej majiteľky ?

Látkovou taškou môžete doplniť svoj šatník alebo aj šatník Vašich detí. Objavujú sa na nich častokrát mená detí, obľúbené motívy,  či rôzne vtipné nápisy.

Pre ich jednoduchosť a využiteľnosť  ich často nosia aj známe celebrity. Alebo žeby im  išlo len o ochranu životného prostredia? K takejto ochrane môžeme prispieť aj my používaním tejto tašky namiesto „igelitiek“.APLIKÁCIA JE AUTORSKÝM NÁVRHOM MUM.SK.
ZDROJE: WIKIPEDIA.COM, PINTEREST.COM, TRENDHUNTER.COM

Comments

 1. Lenka says:

  Super?????

  1. Tvorivá mama says:

   Ďakujem 🙂

 2. Lenka says:

  Waw tie tašky sú krásne, ste neskutočne šikovná 🙂 My ženy sme akosi také rodené shopoholičky a máloktorá si uvedomuje dopady na životné prostredie, páči sa mi váš názor na igelitky, sama zastávam rovnaký a nosím si handmade šitú látkovú tašku (aj keď nie z mojej dielne, ja taká šikovná nie som), ďalším super tipom ako šetriť životné prostredie pri nakupovaní, je sledovanie letákov reťazcov online, ja napríklad využívam http://www.letakomat.sk mám taký pocit, že tie reťazce asi nikdy neprestanú vydávať tlačené letáky a neuvedomujú si dopad na životné prostredie, ale odkedy som si označila schránku, aby mi do nej nedávali letáky a pozriem si ich len občas online, mám z toho aspoň trošku lepší pocit, že aspoň svoje málo som preto spravila, možno keby sa viac ľudí rozhodla pre podobnú “sabotáž” malo by to nejaký efekt, ale asi som moc optimista, veď aj k noseniu látkových tašiek alebo aspoň papierových dokopalo ľudí až obmedzenie vydávanie igelitiek reťazcami

  1. Tvorivá mama says:

   Ďakujem krásne a súhlasím s Vami. Letáky a papier sú ďalšia kapitola sama o sebe. Vždy je najlepšie začať od seba, to je v tomto smere jediné čo vieme ovplyvniť 🙂

Comments are closed.