Bavlnené gule

Ružové, biele, ružové, sivé, ružové, žlté, ružové, tyrkysové … hľadáte aj iné farby? Vyrobte si bavlnené gule doma vo farbách a veľkostiach aké sa Vám páčia.

Možno to poznáte aj Vy, ale pre mňa týchto guličkových reťazí nikdy nie je v domácnosti dosť, tak ako ani tužkových bateriek. Keďže najradšej ich využívam ako dekoráciu a nepotrebujem aby svietili, vyrobila som si ich podľa svojich predstáv.

Na výrobu potrebujeme malé balóniky tzv. vodné bomby, tekuté lepidlo a štetec. Balónik si nafúkneme do tvaru a veľkosti akú chceme. Vyrobíme si z lepidla a vody vodný kúpeľ do ktorého namáčame nitku, ktorú potom obmotávame okolo balónika.


Keď je balónik obmotaný, štetcom namočeným v lepidle ho ešte prejdeme aby sa lepidlo dostalo všade. Balóniky sušíme zavesené, kým lepidlo úplne nestvrdne. Keď je guľa tvrdá, balónik pomocou špendlíka praskneme a opatrne ho vyberieme von.

Použité produkty:

Bavlnky: galantéria
Lepidlo, štetec: Tedy
Balóniky: Tesco

TENTO NÁVOD JE AUTORSKÝ NÁVRH. ĎAKUJEM, ŽE MOJE AUTORSKÉ NÁVRHY NEKOPÍRUJETE A NEPREZENTUJETE AKO VAŠE DIELA. V PRÍPADE VAŠEJ PREZENTÁCIE MOJICH AUTORSKÝCH NÁVRHOV, PROSÍM VŽDY UVÁDZAJTE ZDROJ.

 

Ako sa Ti to páčilo?